Burenbabbel
Samenwerking over de landsgrenzen heen aangezien sommige zaken niet binnen Nederland opgelost kunnen worden. Daar gaat de Europese samenwerking om. Voor grensregio’s zoals Brabant is dit nog urgenter. Op 15 maart werd gesproken over grensoverschrijdende kansen en problemen op de ‘burenbabbel’ in Eindhoven georganiseerd door Esther de Lange en Belgisch Europarlementariër Ivo Belet.
Tom Berendsen sprak samen met statenlid Kees de Heer in een panel onder leiding van Linda Hofman Jobse over de grote mobiliteitsuitdagingen in de regio, en wat de provincie en de Europese Unie hierin kan betekenen. Tom Berendsen: “Het is belangrijk om op de hoogte te zijn van de uitdagingen in regio om een directe lijn te kunnen zijn tussen de regio en de Europese Unie. De EU kan ondersteuning bieden op het gebied van mobiliteit, bijvoorbeeld door middel van fondsen. Ik wil graag jullie directe lijn met Brussel zijn.”
- 1.Tom Berendsen (1983) is sinds 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Namens het CDA maakt hij deel uit van de fractie van de Europese Volkspartij. Hij was daarvoor beleidsmedewerker bij het Europees Parlement en adviseur duurzaamheid bij PriceWaterhouseCooper. In het Europees Parlement is de heer Berendsen lid van de commissies voor industrie, onderzoek en energie en voor regionale ontwikkeling. Hij was lijsttrekker voor het CDA bij Europese Parlementsverkiezingen in 2024.