Ervaring als Eerste Kamerlid

Met dank overgenomen van Parlement.com.

Vroeger was het veel gebruikelijker dat leden langdurig lid bleven. Op dit moment is de gemiddelde ervaring van alle (huidige) Eerste Kamerleden 4 jaar, 2 maanden en 9 dagen. Het huidige Kamerlid met de meeste ervaring in de Eerste Kamer is Niko Koffeman1.

In onderstaand overzicht zijn Eerste Kamerleden met meer dan 33 jaar ervaring opgenomen. Neem contact op met de redactie van PDC voor een volledig overzicht.

FotoNaam KamerlidErvaring in de Kamer
F.J.J. van EysingaF.J.J. (Frans) van Eysinga42j 11m
Th.P. VirulyTh.P. Viruly39j  4m
Anne AnemaA. (Anne) Anema38j 11m
Rommert PollemaR. (Rommert) Pollema36j  8m
L.F.H. BeerenbroekL.F.H. (Louis) Beerenbroek34j 11m
L.J.B. van Sasse van YsseltL.J.B. (Louis) van Sasse van Ysselt34j  6m
Piet SteenkampP.A.J.M. (Piet) Steenkamp33j 12m
W.L. baron de Vos van SteenwijkW.L. baron de Vos van Steenwijk33j  3m
 

Meer over

  • Eerste Kamerlid2
  • Wetenswaardigheden Eerste Kamerleden3

  • 1. 
    Niko Koffeman (1958) is sinds 12 juni 2007 lid van de fractie van de Partij voor de Dieren in de Eerste Kamer. Tot 3 februari was hij dat als fractievoorzitter. Hij is werkzaam op het gebied van reclame en voorlichting en speelde een belangrijke rol als extern adviseur bij campagnes van de SP. Verder was de heer Koffeman voorzitter van de omroepen Nutopia en Llink en medeoprichter van 'De vegetarische slager'. Momenteel is hij betrokken bij Those Vegan Cowboys, dat plantaardige melk produceert.
     
  • 2. 
    De Eerste Kamer bestaat uit 75 parlementariƫrs: volksvertegenwoordigers die op basis van evenredige vertegenwoordiging voor een periode van vier jaar worden gekozen via de kieslijst van een politieke partij. De leden worden indirect gekozen: eerst kiezen burgers leden van de Provinciale Staten. Zij kiezen daarna de Eerste Kamerleden.
     
  • 3. 
    Wat is er te zeggen over Eerste Kamerleden in het verleden, bijvoorbeeld over het jongste eerste Kamerlid, het oudste Eerste Kamerlid of de eerste vrouw in de Eerste Kamer?