Toine Manders op 15 februari naar Overijssel
Toine Manders, de lijsttrekker van 50PLUS voor de Europese Verkiezingen, komt zaterdag 15 februari naar de provincie Overijssel. Hij zal er vertellen wat hij voor 50PLUS wil gaan doen in het Europees Parlement en wat Europa voor 50PLUS kan betekenen.
Ook komt Manders om te luisteren naar wensen en ideeën die leven onder de burgers in het algemeen en de 50PLUS-sympathisanten in het bijzonder. De Europese Verkiezingen zijn op 22 mei 2014.
De bijeenkomst in Overijssel begint om 14.00 uur in het St. Jansgebouw in Wierden.
De 57-jarige Toine Manders legde 2 november in de algemene ledenvergadering van 50PLUS de leden uit, dat hij in het Europees Parlement namens 50PLUS zich onder meer zal inzetten voor zogeheten tandembanen. Dat zijn banen waarbij ouderen hun ervaringen aan jongeren overdragen in het werkproces.
Manders vindt ook dat Europese landbouwgelden moeten worden gebruikt om te voorkomen dat (voorzieningen in) dorpen op het platteland verdwijnen.
Ook wil hij dat het pensioenstelstel een Nederlandse aangelegenheid blijft en niet in handen van Europa komt.
- 1.Toine Manders (1956) was van 2 juli 2019 tot 16 juli 2024 lid het Europees Parlement. Hij werd gekozen voor 50PLUS, maar trad in juni 2020 toe tot het CDA. Hij maakt deel uit van de fractie van de Europese Volkspartij. Eerder was hij lid van 20 juli 1999 tot 1 juli 2014. Tot oktober 2013 zat hij namens de VVD in de fractie van ALDE. De heer Manders was lijsttrekker van 50PLUS bij de Europese verkiezingen 2014 en 2019. Hij was onder meer industrieel vormgever, eigenaar van een plantenkwekerij en advocaat. In het Europees Parlement hield de heer Manders zich vooral bezig met interne markt en consumentenbescherming.