AO export: knelpunten aanpakken

Met dank overgenomen van P.E. (Pauline) Smeets1, gepubliceerd op woensdag 27 juni 2012.

De knelpunten voor de export en exporterende bedrijven zijn de financiering, de doorstarters en de valorisatie, vindt Pauline. Staatsscretaris Bleker heeft in het Algemeen Overleg dat vanmiddag plaatsvond in de Kamer toegezegd uiterlijk 1 september een uitgebreide 'handelsbrief' naar de Kamer te sturen over deze onderwerpen.

'Pauline heeft in het bijzonder aandacht gevraagd voor de 'doorstarters': bedrijven die al exporteren, maar een nieuw land willen verkennen. Andere partijen sloten zich bij Pauline aan. Pauline is tevreden met de toezegging van de staatssecretaris: 'Dat geeft aan dat de staatssecretaris wil doorpakken ondanks de demissionaire status van het kabinet. Ik kijk uit naar de brief.'

Lees de volledige spreektekst in de bijlage.

Documenten

  • - 
    Spreektekst Smeets Export juni 2012.doc

  • origineel bericht: 'AO export: knelpunten aanpakken'

Meer over ...

  • P.E. (Pauline) Smeets
  • Partij van de Arbeid (PvdA)

  • 1. 
    Limburgs PvdA-Tweede Kamerlid dat zich, na zelf in het bedrijfsleven werkzaam te zijn geweest, met veel passie inzette voor het midden- en kleinbedrijf en ondernemers. Zo bepleitte zij vermindering van de regeldruk en maakte zij zich sterk voor innovatie. Hield zich als Kamerlid ook bezig met winkeltijden, internationaal en maatschappelijk verantwoord ondernemen, toerisme en recreatie, en regionaal economisch beleid. Wilde Limburg nadrukkelijk op de kaart plaatsen. Was vijf jaar voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Vervulde voor zij Kamerlid werd diverse leidinggevende functies in de schoonmaaksector, onder meer als interim-manager/managementconsultant bij Vebego Management Consultancy. Was van 2012 tot 2018 directeur bij Limburgse GGZ-instellingen.