Bijdrage Hans Blokland aan het debat over het EU-beleid tot 2050 aangaande klimaatverandering

Met dank overgenomen van ChristenUnie (CU)1, gepubliceerd op woensdag 4 februari 2009, 11:30.

Het is wellicht een wat ongelukkig moment om nu, terwijl een groot deel van West-Europa een erg koude winter beleeft, te praten over de opwarming van de aarde. Echter, zoals de titel van het rapport al aangeeft, kijken we in dit debat naar de lange termijn. We moeten ons dus niet teveel laten afleiden door korte termijn gebeurtenissen. Het eindrapport van collega Florenz2 is een goed doordacht en gedegen rapport geworden, waarmee we als Europees Parlement3 een duidelijk signaal afgeven. Om de negatieve effecten van klimaatverandering in te perken of te voorkomen is harde actie noodzakelijk op een breed gebied. Harde doelstellingen voor de periode tussen 2020 en 2050 zijn noodzaak. Geen enkel segment van de samenleving mag ontkomen aan inspanningen. In aanloop naar de VN4 klimaatconferentie in Kopenhagen zullen we onze ambitie moeten handhaven, geflankeerd door een breed scala aan maatregelen. Dit rapport levert daar een bijzonder waardevolle bijdrage aan.


  • origineel bericht: 'Bijdrage Hans Blokland aan het debat over het EU-b...'

Meer over ...

  • ChristenUnie (CU)
  • Europese aanpak klimaatverandering

  • 1. 
    De ChristenUnie is een christelijke partij, met op sociaal en ecologisch gebied progressieve en op ethisch gebied behoudender standpunten. Politiek leider van de ChristenUnie is sinds januari 2023 Mirjam Bikker. De partij ontstond in januari 2000 als samenwerkingsverband tussen het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) en de Reformatorische Politieke Federatie (RPF). Per 22 januari 2000 zijn de partijen gefuseerd.
     
  • 2. 
    Karl-Heinz Florenz () was van 25 juli 1989 tot 1 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Florenz maakte deel uit van de Fractie Europese Volkspartij en komt uit Duitsland.
     
  • 3. 
    Het Europees Parlement (EP) vertegenwoordigt ruim 450 miljoen Europeanen en bestaat momenteel uit 720 afgevaardigden (inclusief voorzitter). Nederland heeft 31 zetels in het Europees Parlement. Het Europees Parlement wordt geacht een stem te geven aan de volkeren van de 27 landen die aan de Unie deelnemen, en vooral te letten op het belang van de Unie in zijn geheel.
     
  • 4. 
    De Verenigde Naties (VN) zijn een mondiale organisatie van overheden, samenwerkend op het gebied van internationaal recht, mondiale veiligheid, behoud van humanitaire rechten, ontwikkeling van de wereldeconomie en het onderzoek naar sociaal-maatschappelijke en culturele ontwikkelingen.