Artikel 25: Verbod op in- en uitvoerrechten tussen lidstaten

    • Top VEG
    • Verdrag tot oprichting van de Europese Gemeenschap (VEG) - geconsolideerde versie 2002
    • Derde deel - Het beleid van de Gemeenschap
    • Titel I - Het vrije verkeer van goederen
    • Hoofdstuk 1 - De douane-unie
22
Artikel 25
26

In- en uitvoerrechten of heffingen van gelijke werking zijn tussen de lidstaten verboden. Zulks geldt eveneens voor douanerechten van fiscale aard.

1.

Ontwikkeling artikel

1957
Artikel 13: Geleidelijke afschaffing invoerrechten en heffingen
  • 1. 
    De tussen de Lid-Staten bestaande invoerrechten worden geleidelijk afgeschaft, overeenkomstig de artikelen 14 en 15.
  • 2. 
    Heffingen, van gelijke werking als invoerrechten, tussen de Lid-Staten van toepassing, worden door hen in de loop van de overgangsperiode geleidelijk opgeheven. De Commissie stelt bij wege van richtlijnen het ritme van deze opheffing vast. Zij laat zich leiden door de regels vervat in artikel 14, leden 2 en 31, alsook door de richtlijnen welke de Raad met toepassing van genoemd lid 2 heeft vastgesteld.
2002
Artikel 25: Verbod op in- en uitvoerrechten tussen lidstaten

In- en uitvoerrechten of heffingen van gelijke werking zijn tussen de lidstaten verboden. Zulks geldt eveneens voor douanerechten van fiscale aard.


  • 1. 
    1. Voor ieder produkt is het basisrecht waarop de achtereenvolgende verlagingen moeten worden toegepast, het op 1 januari 1957 toegepaste recht.