Oud-senator Cobi Schoondergang-Horikx (GroenLinks) overleden
donderdag 19 oktober 2023, 13:42
DEN HAAG (PDC) - Oud-senator Cobi Schoondergang-Horikx1 (GroenLinks2) is op 26 september jl. overleden. Schoondergang-Horikx was van 1995 tot 2003 lid van de Eerste Kamer, waar ze zich voornamelijk bezig hield met economische zaken en onderwijs. Ze stemde een aantal keer tegen de lijn van haar fractie in.
Ze was voor haar termijnen als senator politiek actief, onder andere als lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Na haar vertrek was ze actief voor diverse maatschappelijke organisaties. Cobi Schoondergang-Horikx is negentig geworden. Zij zal later, op een nog te bepalen moment, herdacht worden in de Eerste Kamer.
Bron: Eerste Kamer
Meer over ...
- 1.Filosofe en oud-Statenlid in Noord-Holland die acht jaar lid van de Eerste Kamer voor GroenLinks was. In de Staten van Noord-Holland fractievoorzitter van de PPR en later lid van GroenLinks. Voerde in de Eerste Kamer regelmatig het woord over vooral economische zaken en onderwijs. In 1986 stond zij hoog op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer, maar werd zij niet gekozen. Was voor zij in de politiek ging actief in het actiewezen, bijvoorbeeld tegen havenuitbreiding bij IJmuiden en tegen transport van kernafval. Koos er daarna voor om via de politiek veranderingen te bepleiten.
- 2.GroenLinks is een progressieve partij, die duurzaamheid hoog in het vaandel heeft. De partij werd opgericht op 24 november 1990 als fusie van de Communistische Partij van Nederland (CPN), de Evangelische Volkspartij (EVP), de Politieke Partij Radikalen (PPR) en de Pacifistisch-Socialistische Partij (PSP). GroenLinks trok samen met de PvdA op en deed met een gezamenlijke lijst mee aan de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023. Frans Timmermans leidt de gezamenlijke fractie in de Tweede Kamer.